JAK POZYSKAĆ WODĘ ZE ŚNIEGU?

17.01.2022

POZYSKIWANIE WODY

Wodę można pozyskać z drzewa, z gruntu, a także ze śniegu.

Pozyskiwanie wody za śniegu wcale nie jest takie trudne. Ważne, aby mieć do dyspozycji śnieg i przystąpić do jego roztapiania. Pozyskując wodę z czystego śniegu, powoduje, że nie będzie jej trzeba nawet filtrować.

Poniżej kilka sposobów na roztopienie śniegu i lodu.

Najprościej roztopić śnieg w pojemniku, najlepiej metalowym kubku (można takie znaleźć na naszym sklepie internetowym: www.woj-pol.pl).

W naszej ofercie znajdą Państwo kubek ze stali nierdzewnej:

https://woj-pol.pl/products-page/wyposazenie-taktyczne/termosy-kubki-sztucce/kubek-ze-stali-nierdzewnej-300ml/

lub stalowy kubek z karabinkiem:

https://woj-pol.pl/products-page/wyposazenie-taktyczne/termosy-kubki-sztucce/kubek-z-karabinkiem-stalowy-250-ml/

Jeżeli nie mamy przy sobie takiego kubka, można stworzyć torbę śniegową. Należy śnieg czy lód owinąć materiałem (kawałek ubrania lub bandana) i umieścić nad ogniem.

W przypadku braku materiału, kawał zbitego śniegu/blok lodu nabijamy na patyk i roztapiamy nad ogniem. Naturalnie należy podłożyć dowolne naczynie w miejscu skapywania wody.

Gdyby jednak okazało się, że woda jest zanieczyszczona, to przedstawiamy Państwu w naszym artykule na blogu pt. „Filtrowanie wody” kilka wskazówek w jaki sposób oczyścić taką wodę.

https://woj-pol.pl/filtrowanie-wody/

Ważne, aby pamiętać, że pozyskana woda ze śniegu czy bryły lodu nie zawiera potrzebnych człowiekowi pierwiastków i soli mineralnych, a jej picie na dłuższą metę może być szkodliwe i doprowadzić do wychłodzenia organizmu.