Apteczki

Wyświetlanie wszystkich wyników: 3

Pomoc w opatrywaniu ran, zadrapań, złamań i innych okoliczności.
Apteczka powinna zawierać plastry i bandaże różnej wielkości, z których skorzystamy w przypadku zadrapań lub skaleczeń. Ważne, by w środku znajdowały się też kompresy jałowe, opaska uciskowa, a także chusta trójkątna, która może posłużyć za tymczasowy temblak w przypadku złamania kończyny. W specjalistycznych apteczkach, z których korzystają służby mundurowe, znaleźć można ponadto inne narzędzia ratownicze, między innymi maskę do resuscytacji, specjalne rodzaje bandaży czy też skalpel.
Dobrze jest posiadać też inne akcesoria, które mogą okazać się nieocenione w przypadku różnych nieprzewidzianych wydarzeń. Wśród nich wymienić można na przykład nożyczki, taśmę klejącą, zestawy do szycia, środek do odkażania, jednorazowe rękawiczki czy też pęsetę. Pod ręką warto mieć również koc termiczny oraz środki przeciwbólowe.
Funkcjonalna i praktyczna apteczka.
Nie bez znaczenia pozostaje też materiał, z jakiego została uszyta apteczka. Przede wszystkim powinien być nieprzemakalny – dobrze sprawdzają się na przykład włókna syntetyczne, jak poliester. Jej charakterystycznym elementem jest krzyż ratowniczy w białym lub czerwonym odcieniu, który pozwala szybko ją zidentyfikować, ale może też być wykonana w kolorach maskujących.
Apteczka może mieć postać niewielkie torby zamykanej na zamek błyskawiczny, ale występuje też w wersji zrywanej lub zapinanej na udzie. Nie bez powodu jest to ważny element wyposażenia wojskowego i taktycznego, ale przydaje się też osobom udającym się na wyprawy survivalowe, a nawet turystom podróżującym w miejsca o wymagających warunkach terenowych. Dla własnego bezpieczeństwa nie należy o niej zapominać.

Niczego nie przegap!

Dołącz do newslettera

    Designed by Make The Flow - Agencja Marketingowa