Ponczo przeciwdeszczowe dla każdego

04.05.2022

Największą zaletą nieprzemakalnej peleryny z kapturem jest fakt, że dzięki niej zupełnie zbędna jest nam parasolka, która w przeciwnym razie zajmowałaby naszą dłoń. Ponczo przeciwdeszczowe w zupełności wystarczy, by przed opadami uchronić i głowę, i ubrania, a przy tym wciąż zapewnić nam pełen zakres ruchów. Te nieprzemakalne narzutki są też przestronne – zwykle mogą być założone nie tylko na ubranie, ale i na plecak. Do tego zajmują bardzo mało miejsca – wystarczy tylko złożyć je w kostkę. Co jeszcze należy do ich zalet? W wielu modelach kaptury można regulować za pomocą troczków, dzięki czemu możemy być pewni, że powiew wiatru nie strąci nam ich z głowy.

Wygodna ochrona przed deszczem – komu przyda się ponczo oliwkowe lub moro?

Ochronne peleryny przeciwdeszczowe zyskują uznanie coraz szerszego grona osób. Noszone są przed przedstawicieli różnych służb mundurowych i nie tylko – spotkamy je na przykład na wyposażeniu oddziałów i ochotników pomagających w usuwaniu skutków powodzi. Po ponczo moro lub oliwkowe chętnie sięgają też miłośnicy wypraw survivalowych, którzy często korzystają z akcesoriów w militarnym stylu. Peleryna z kapturem przyda się podczas długich wędrówek po górskich ścieżkach lub innych wymagających terenach. To jednak nie koniec zastosowań tych narzutek. Akcesoria w kolorze moro lub oliwkowym wybiorą też wędkarze, którzy chcą wtopić się w otoczenie, a jednocześnie uchronić się przed wodą lub opadami deszczu. Brak konieczności korzystania z parasolki to również ogromne udogodnienie dla rowerzystów.

Zadbaj o nieprzemakalny, wytrzymały materiał

Można powiedzieć, że poncza ochronne są niezbędne w wyposażeniu naprawdę wielu osób – należących do służb mundurowych, ale nie tylko. Są przy tym względnie tanie. Jeśli wybierzemy wariant z wytrzymałego materiału, posłuży nam on bardzo długo. Rodzaj nieprzemakalnego materiału to ważny aspekt podczas zakupów poncza – jeśli pelerynę chcemy użytkować na przykład podczas survivalowych wędrówek, to musi być ona trwała. Najtańsze foliowe narzutki nie sprawdzą się w takich sytuacjach. Po niezawodne akcesoria przeciwdeszczowe w kolorze moro lub oliwkowym warto udać się do sklepu z wyposażeniem militarnym – takim, jak Woj-Pol.pl.

Znaleźć je można w asortymencie w zakładce WYPOSAŻENIE TAKTYCZNE – Nakrycia głowy, Szaliki, Rękawice:

https://woj-pol.pl/kategoria-produktu/wyposazenie-taktyczne/nakrycia-glowy-szaliki-rekawice/