Nóż K25- obowiązkowy na wyposażeniu taktycznym

07.04.2022

Zastanawiasz się, jakie ostrze włączyć do swojego wyposażenia? Wybór noży taktycznych, survivalowych, wojskowych i myśliwskich jest bardzo szeroki. Klienci naszego sklepu internetowego mają jednak swój ulubiony model.

Kto korzysta z noży taktycznych, myśliwskich i survivalowych?

Akcesoria tego typu znajdują się na wyposażeniu bardzo szerokiego grona osób. Po noże i multitoole sięgają nie tylko żołnierze i uczniowie szkół wojskowych, ale też prywatni fani militariów, miłośnicy wycieczek po nieokiełznanym terenie czy nawet zwykli uczestnicy biwaku. Są również akcesoriami niezbędnymi w ekwipunku rozmaitych grup uczestniczących w akcjach ratunkowych i poszukiwawczych.

Co więcej, noże i scyzoryki to obowiązkowe elementy wyposażenia taktycznego. Zajmują ważne miejsce obok takich elementów, jak latarki, kabury, pasy taktyczne, akcesoria ochronne oraz oczywiście kamizelki i odzież.

Jaki nóż warto włączyć do wyposażenia taktycznego?

Podczas kupowania noża do wyposażenia taktycznego warto zastanowić się, w jakim celu będzie on wykorzystywany. Inaczej sprawa wygląda w wypadku zawodowców, inaczej w przypadku miłośników survivalu. Szczególną popularnością cieszą się wyroby hiszpańskiej marki K25/RUI. Uwagę warto zwrócić na przykład na model 1977. To solidy nóż z aluminiową rękojeścią, która dla lepszego chwytu pokryta została gumą. Sam uchwyt został zaprojektowany w ergonomiczny sposób, dzięki czemu pewnie leży w dłoni, a bezpieczeństwo z korzystania z niego jest podwyższone.

Ostrze tego modelu wykonane zostało ze stali nierdzewnej, a w celu zwiększenia wytrzymałości pokryto je warstwą tytanową. Jego wielkość i konstrukcja dobrze sprawdzą się przy większości zastosowań, profesjonalnych i amatorskich. Długość ostrza wynosi 9 cm, grubość – 3 mm; jest też częściowo ząbkowane. Jest to model o składanej konstrukcji. Do zestawu dołączony jest też praktyczny pokrowiec nylonowy, który można schować lub przypiąć do paska.

Więcej modeli ostrzy do wyposażenia taktycznego, survivalowych scyzoryków oraz multitooli znaleźć można w asortymencie sklepu mundurowego woj-pol.pl w zakładce WYPOSAŻENIE TAKTYCZNE – noże, scyzoryki, multitoole:

https://woj-pol.pl/kategoria-produktu/wyposazenie-taktyczne/noze-scyzoryki-multitoole/

Pracownicy sklepu chętnie pomogą w wyborze właściwych akcesoriów.