Takie akcesoria, jak rękawiczki, specjalne okulary czy też ochraniacze na łokcie i kolana, należą do wyposażenia taktycznego, które jest typowe nie tylko dla militariów, ale też dla osób interesujących się tematyką wojskową oraz survivalem. Ich najważniejszą funkcją jest ochrona – dłoni, łokci, kolan, oczu i innych obszarów ciała. Sięgamy po nie w celu zapewnienia sobie bezpieczeństwa w trudnych warunkach.
Rękawiczki taktyczne – na co zwrócić uwagę?
Warto zadbać o to, by rękawiczki ochronne były wykonane z dobrej jakości skóry, co zapobiegnie ich szybkiemu ścieraniu się i powstawaniu dziur. Dużą zaletą jest też zastosowanie amortyzującej pianki. Jeśli chodzi o profesjonalne zastosowanie, rękawiczki często są wykonywane na zamówienie, a bazą do ich uszycia są pomiary dłoni, sporządzone przez kupującego. Dzięki temu akcesoria pasują idealnie, można też regulować ich szerokość na przegubie. Osoby, dla których survival jest pasją, również mogą zamówić model spersonalizowany lub wybrać tańszą wersję i skorzystać z gotowych rozmiarówek.
Ochraniacze na oczy, łokcie i kolana
Specjalne okulary to ważny element wyposażenia. Mogą być przyciemniane lub przezroczyste, najważniejsze jednak, żeby na powierzchni szkieł znajdowały się powłoki ochronne. Dobre okulary taktyczne są zabezpieczone przed parowaniem oraz przed zarysowaniami, co jest zasługą powłok Anti Fog i Anti Scratch.
Kolejne akcesoria, które przydadzą się w trudnych warunkach terenowych, to taktyczne ochraniacze na łokcie i kolana. Najczęściej dopasowuje się je za pomocą rzep albo gum, a dodatkowym atutem jest wypełnienie z pianki EVA. Są nieocenione, jeśli zachodzi konieczność klękania lub czołgania się po kamienistej powierzchni. Amortyzują w razie upadku, a podczas gry w paintballa chronią przed trafieniem.
Inne akcesoria w wyposażeniu
Co jeszcze znajduje się w wyposażeniu taktycznym? Warto zaopatrzyć się na przykład w niezawodny i wielofunkcyjny nóż, a także narzędzia do ostrzenia. Żołnierze korzystają również z akcesoriów do przechowywania: kabur i ładownic. Zakres wyposażenia często różni się w zależności od wykonywanych czynności – inaczej wygląda to w przypadku zawodowego żołnierza, inaczej u pasjonata survivalu czy też funkcjonariusza policji. Najważniejsze to właściwe dobrać sprzęt do swoich potrzeb.