KAMIZELKA KULOODPORNA

07.04.2022

Kamizelka kuloodporna to specjalistyczne wyposażenie ubioru, noszonej w górnej części ciała, przeznaczone do ochrony w sytuacjach zagrażających zdrowiu lub życiu. Jej zadaniem jest ochrona przed pociskami wystrzelonymi z różnego rodzaju broni palnej krótkolufowej i długolufowej. Do takiej broni może należeć, np.: pistolet, rewolwer, strzelba, karabin.

Tego typu kamizelka kierowana jest głównie do Policji, Wojska, Służby Ochrony, ale także w strefach wojennych dla osób cywilnych do ochrony osobistej.

Celem kamizelki kuloodpornej jest zatrzymanie pocisku. Energia kinetyczna pocisku powinna rozproszyć się na jak największej powierzchni, aby zmniejszyć szkodliwe oddziaływanie i uchronić przed śmiertelnymi skutkami użytkownika kamizelki.

Wkład balistyczny kamizelki odgrywa właśnie taką funkcję.

W zależności od producenta kamizelek, materiały i jakość kamizelek mogą się od siebie różnić.

W kamizelkach kuloodpornych są zastosowane twarde i/lub miękkie elementy balistyczne. Wszystko zależy od klasy ochrony. W najniższej klasie ochrony są wykorzystywane miękkie elementy balistyczne. W średniej klasie ochrony mamy zarówno miękkie i twarde elementy balistyczne. A w wysokiej klasie ochrony mamy do czynienia przede wszystkim z twardymi materiałami balistycznymi.

Głównie stosuje się takie materiały w kamizelkach kuloodpornych: płyty metalowe, kevelar, dyneema, odporne tworzywa sztuczne

Wraz z zastosowanym materiałem w kamizelce idzie jej waga. Często wykorzystuje się różne materiały, aby zamortyzować pocisk, ale jednocześnie dać komfort użytkowania. Do wyższych klas ochrony stosowane są metalowe płyty, które dają wysokie bezpieczeństwo. Jednak trzeba się liczyć z tym, że kamizelka staje się cięższa.

W sklepie www.woj-pol.pl nie może zabraknąć asortymentu najwyższej jakości.

Woj-Pol posiada w swojej ofercie m.in. kamizelki taktyczne z wkładami Hardox.

Oferowane w kamizelkach płyty Hardox mają grubość 6 mm i współczynnik tarcia 500. Występują również płyty o grubości 5 mm.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą:

https://woj-pol.pl/kategoria-produktu/wyposazenie-taktyczne/kamizelki-taktyczne/

Oprócz kamizelek z wkładami Hardox, występują również kamizelki taktyczne w szerokiej wersji kolorystycznej w kamuflażu, m.in.: multicam, woodland, kojot, pustynny.